PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192133}

Dom nad jeziorem

The Lake House
7,2 121 108
ocen
7,2 10 1 121108
5,3 6
ocen krytyków
Dom nad jeziorem
powrót do forum filmu Dom nad jeziorem

wyjątkowy/ spoiler

ocenił(a) film na 9

naprawdę ciekawy i głęboki film, fajny pomysł na coś nowego, świetne główne role no i ten pocałunek.... jedno tylko mnie zastanawia - dlaczego ona po tym jak wcześniej go całowała, potem kiedy ratowała mu życie nie poznała go i nie skojarzyła faktów... trochę nielogiczne ale poza tym nie mam zastrzeżeń;)

ocenił(a) film na 9
adziaaa81

No własnie też się zastanawiam - czemu potem nie skojarzyła faktów? - najpierw próbuje uratować mu życie, potem zaczynają pisać, po czym ona przypomina sobie tą scenę kiedy tańczą i się całują i wie już, że to z nim pisze. Dlaczego nie skojarzyła że to ten facet, którego nie zdążyła uratować? chyba ciężko kogoś takiego zapomnieć? I jeszcze wiedziała potem jak facet się nazywa i tez nie skojarzyła (pewnie jako lekarz potem dowiedziała się jak ten pacjent się nazywał...) Tak w ogóle to film świetny, chociaż jest parę nieścisłości (np to jak znalazła się pod podłogą ta książka).

ocenił(a) film na 8
adziaaa81

czarna_mamba9 _ Znalazla książkę bo Alex ją tam zostawił, przecież ona mieszkała tak naprawdę po Alexie w tym domku nad jeziorem.
A faktów nie mogła wcześniej skojarzyć bo przecież On został potrącony przez autobus a Ona nie uratowała mu życia! Kate zdała sobie sprawę, że facet którego nie udało jej się uratować w wypadku (w 2006r.) to Alex, dopiero wtedy jak spotkała się z jego bratem w 2008r.
Tak więc Kate nie mogła spotkać się z Alexem w jej rzeczywistości i w jej czasie bo on przecież miał zginąć w 2006r. to dla tego mijali się czasowo. W 2008r(jej czas) Ona ratuje mu życie i wtedy jest happy end.
Film nie musi być logiczny, przecież zaliczany jest do gatunku Fastasy _ on musi być magiczny :D i chyba tak należy go analizować .

ocenił(a) film na 9
dian_k

Chyba nie do końca zrozumiałeś/aś o co mi chodzi. Wiem, że nie uratowała mu życia, chodzi mi tylko oto, dlaczego wczesniej się nie zorientowała, że ten mężczyzna potrącony przez samochód to był Alex? Zaraz po tym jak przypomniała sobie scenę ze swoich urodzin, kiedy pierwszy raz sie zobaczyli i kiedy sie zorientowała, że to był wlasnie Alex. Wiedziała już jak Alex wygląda, tak trudno sobie skojarzyc, że Alex, czyli ten facet z którym pisała i ktorego widziała kiedyś na swoich urodzinach to ten, który zginą pod kołami autobusu??

ocenił(a) film na 9
dian_k

czekaj czekaj, nie pamiętam już tego dokładnie ale ona przecież spotkała go na tej imprezie i całowała przed tym wypadkiem tak? czy po? bo już zgłupiałam ;)

ocenił(a) film na 9
adziaaa81

spotkała go przed wypadkiem, ale przypomniala sobie to już po wypadku, jakiś czas po tym jak zaczęła z nim pisać

ocenił(a) film na 9
czarna_mamba_9

no ale jak go spotkała przed, i przecież zrobił na niej wrażenie to jak nie mogła pamiętać kiedy go ratowała!!! musze obejrzeć jeszcze raz, może łatwiej mi będzie to ogarnąć;)

ocenił(a) film na 8
adziaaa81

Myślę, że Kate nie mogła nic zrobić w swoim rzeczywistym czasie bo to Alex tylko mógł zmienić bieg wydarzeń,ale to dziwne bo rzeczywiście przecież Kate przez ten incydent na swoich ur.pokłóciła się z Morganem, wtedy też jest pokazane, że ona nawet nie pamięta, że to Alex (może dla tego że nic dla niej wtedy nie znaczył?! może ją tylko zaintrygował?!). Reżyser nie wziął pod uwagę tego, że o takim facecie jak Alex łatwo się nie zapomina :D
Pokręcone to wszystko aż sama się już w tym pogubiłam :( a oglądałam to już 3 razy tylko że w dużych odstępach czasu. Jak uda wam się to skleić w całość to dajcie znać :D Ja pasuje. Powodzenia

ocenił(a) film na 9
dian_k

"pokłóciła się z Morganem, wtedy też jest pokazane, że ona nawet nie pamięta, że to Alex (może dla tego że nic dla niej wtedy nie znaczył?! może ją tylko zaintrygował?!). Reżyser nie wziął pod uwagę tego, że o takim facecie jak Alex łatwo się nie zapomina :D "
Myślę, że to dobre wyjaśnienie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones