PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192133}

Dom nad jeziorem

The Lake House
7,2 121 098
ocen
7,2 10 1 121098
5,3 6
ocen krytyków
Dom nad jeziorem
powrót do forum filmu Dom nad jeziorem

Uwaga spoilery!!!!...........




Muszę przyznać,że film jest niezwykły. Jednak rok temu oglądałam orginał, Japoński. Rózni się kolosalnie. Jedyne czym się nie różnie to ta zmiana czasu pomiędzy bohaterami, chociaż i tu są pewne niezgodności i choć wiem, że remake może się różnić od orginału pod wieloma względami to ten przestał być już dla mnie remake'iem. Dlaczego? W orginale różnica czasowa wynosiła o ile się nie mylę 3 minuty. Bohaterowie rozmawiali ze sobą w zupełnie inny sposób i w tym filmie w sumie jakby niepatrzeć starsza Kate mogłaby korespondować z młodszą gdyby wrzuciła list do skrzynki. Jednak w orginale było podkreślone, że bohaterowie mogą rozmawiać jedynie między sobą. Jest ogrom różnic, postacie są zupełnie inne. Inne zawody, charaktery, wiek, ale to nie ma w sumie większego znaczenia. Znaczenie dla mnie miała jedna rzecz, a mianowicie poświęcenie. W orginale główny bohatr poświeca życie dla niej, bo ją kocha. Ona ma umrzeć i trafić pod samochód, nawet próbuje go oszykać, gdy w przyszłości rozumie, że to on był tym chłopakiem, który ją uratował. Oszukuje go, jednak on i tak ją ratuje. To jest niezwykłe. Sądziłam. że i w tym filmie chodzi o poświęcenie dla miłości na którym orginał się opierał, jednak myliłam się. Jestem szczerze zaskoczona,że on przeżył. Wiem jednak, że orginał był zdecydwanie leprzy. Film jest bardzo dobry, chciałam jedynie zaznaczyć różnice, ponieważ wiele osób, które nie oglądały orginału znajduje w internecie, że jest remake, jednak według mnie nie jest to wcale wielki remake, to tak jakby powiedzieć, że Wyspa tajemnic to remake Madhause albo Dziewiątej sesji... No cóż może motyw jest jedyny w swoim rodzaju, ale nie według mnie.

ocenił(a) film na 10
dominisia3445

Jaki tytuł nosi japoński oryginał?

ocenił(a) film na 8
Pampalina

Kimi ni shika kikoenai http://www.filmweb.pl/film/Kimi+ni+shika+kikoenai-2007-433106
To jest film, który oglądałam, jest to odwzorowanie oryginału, którego nazwa zupełnie wyleciała mi z głowy. Jednak jest to zupełnie to samo a jedynie rózni się aktorami. Jak masz ochotę obejrzeć wspaniałą dramę, która jest prawdziwym dramatem i ma w sobie znacznie więcej uczuć niż dom nad jeziorem chociażby to polecam Koizorę, ale tą która ma 6 odcinków, bo jest jeszcze film. ;)

ocenił(a) film na 3
dominisia3445

Pierwowzorem dla tego filmu była produkcja koreańska, nie japońska, pt. Siworae/Il Mare. Opis fabuły jest bardzo podobny, z trochę bardziej logicznym zakończeniem. http://en.wikipedia.org/wiki/Il_Mare

dominisia3445

Oryginał, o ile się nie mylę, nosi tytuł "Siworae".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones