PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192133}

Dom nad jeziorem

The Lake House
7,2 121 098
ocen
7,2 10 1 121098
5,3 6
ocen krytyków
Dom nad jeziorem
powrót do forum filmu Dom nad jeziorem

Mam dwa pytania.

użytkownik usunięty

1 . Na początku pisali do siebie listy i wrzucali do skrzynki pocztowej. Później jest już inaczej - widać, jak każde siedzi na ławce lub w restauracji i rozmawiają ze soba. Tylko jak? Nie widać tam żadnych kartek bo i dokąd mieliby je wrzucać na mieście?
2. Alex po przeczytaniu listu nie wpadł pod autobus i zaczekał dwa lata na Kate. Był u niego wtedy 2006 r. a u niej musiał być 2008. Ale skoro zaczekał te dwa lata, to przecież spotkaliby się w 2008 a wtedy Kate byłaby w 2010 bo dla nich obu czas płynął w normalnym tempie. Więc jakim cudem się spotkali?

Ad. 1 Wydaje mi się, że nadal pisali do siebie listy, ale aby nie było nudno pisali je np. w restauracji. Wygląda to na rozmowę i świadczy raczej o coraz większej zażyłości między nimi, bo nadal są to tylko listy. A kartki widać :)
Ad 2 Tak jak ja to zrozumiałam. W 2004r. Alex wprowadza się do domku i czyta listy od Kate. W walentynki 2006 Kate pisze pierwszy list i Alex dostaje go dokładnie wtedy gdy go wrzuciła do skrzynki ale o dwa lata wcześniej. Kiedy wszystko się kończy każde z nich żyje dalej normalnie. W walentynki 2008 Kate pisze list o tym, że to Alex wtedy umarł i mówi mu, że czeka w domu. Prawdopodobnie wstawiła datę, lub Alex sam się zorientował, że chodzi o 2008 rok. Tak więc spotkali się w walentynki 2008 :)

użytkownik usunięty
AgaNas

wielkie dzięki ;)

ocenił(a) film na 9

z tym drugim pyt nie moge sie polapac ;P wiec odpowiem tylko na pierwsze ;P . ja mysle ze oni cały czas pisali listy poprzez skrzynke (bo to był ich taki jakby portal, mogli sie porozumiewac tylko przez niego). A te restauracje i spacery to chyba tylko tak, zeby nie bylo pokazane ze caly czas stoja tylko przy skrzynce.

aanuss91

Jak obejrzałam film pierwszy raz tez nie do końca mogłam się w tym połapać. Dopiero za drugim razem wszystko zrozumiałam do końca.

ocenił(a) film na 7
teenspirit.

dla mnie ten film to pomyłka. mimo że ubóstwiam keanu i sandrę, tego filmu nie mogę pojąć. obejrzałam produkcje raz, do połowy i tak mnie zniechęciła, że więcej jej nie tknęłam.

użytkownik usunięty
aqata

nie oceniaj filmu zanim go nie obejrzysz do końca :P

ocenił(a) film na 10

Ad1. oni piszą cały czas do tej skrzynki tylko że jest pokazane że chodzą na spacery albo są w restauracji ale oni muszą się posługiwać skrzynka ponieważ tylko ona może wiadomości Kate przesłać do Alexa :)
Ad2. to jest tak że jest tak jakby 2x Kate i 2x Alex dowiadujemy się tego kiedy w 2004r. na urodziny Kate zostaje zaproszony Alex (oni tam tańczą) ... i jest też Kate w 2006 roku i jest ale Alexa nie pokazują bo film nie miał by sensu :) ale Alex istnieje również w 2006 roku :) Rozumiesz ?? Mnie się tak wydaję :)

ocenił(a) film na 7
Ania_79

W momencie kiedy brat Alexa mówi w siedzibie swojej firmy (to dzieje się w walentynki 2008) że Alex zginął w wypadku, Kate przypomniała sobie wydarzenie z przed 2 lat w cieple walentynki roku 2006 kiedy była świadkiem wypadku w którym zginął mężczyzna i skojarzyła że był to Alex. Natychmiast wsiadła do auta i pojechała do skrzynki pod dom żeby napisać mu aby poczekał 2 lata i przyjechał nad jezioro. On odczytał list, nie podszedł do niej w ciepłe walentynki 2006 (co uratowało mu życie) i cierpliwie czekał. Dla niej oczekiwanie to było kwestia kilku minut i spotykają się szczęśliwie 14 lutego 2008 roku. Z perspektywy Alexa akcja filmu dzieje się na przestrzeni 4 lat, z perspektywy Kate - 2.

ocenił(a) film na 6
mrowamg

Dokładnie!! Mój przedmówca ma rację. Należy tylko dodać że Kate zmieniła bieg czasu. Pamiętacie jak przyszła do brata Alexa do jego firmy. Alex nie żył i to była jedna linia czasu. Kate stworzyła drugą uprzedzając go o śmierci i kiedy jej uniknął powstała druga linia. Swoją drogą fajne spojrzenie na czas i jego pochodne poprzez romans.
Polecam!!!

użytkownik usunięty

A ja tylko dodam na koniec, że jeśli ktoś ma wątpliwości czy oni siedzą razem w parku w tym samym momencie - wystarczy spojrzeć na pejzaż - zwłaszcza niebo. Drzewo na środku sprytnie rozdziela oba czasy, dzięki niemu przejście jest płynne i dyskretne. :)

ocenił(a) film na 7

A przechodzący ludzie znikają w połowie ekranu;-) to chyba jeszcze bardziej widoczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones