PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192133}

Dom nad jeziorem

The Lake House
7,2 121 108
ocen
7,2 10 1 121108
5,3 6
ocen krytyków
Dom nad jeziorem
powrót do forum filmu Dom nad jeziorem

7/10.

użytkownik usunięty

Film jako całość nawet mi się podobał, tylko momentami niektóre sceny były trochę za długie, takie przeciągane... No i w filmie było też sporo nieścisłości, jeśli chodzi o fabułę. Jedną z takich sytuacji było to, że koleżanka Kate ze szpitala (a konkretnie Anna) zapytała ją z kim tak pisze na każdej przerwie w pracy. Chodziło oczywiście o Alexa, jednak nie rozumiem jak mogła z nim pisać co przerwę, skoro żeby mogła mu przekazać swoją wiadomość, musiałaby pojechać do domu nad jeziorem i włożyć swój list do skrzynki. I jeśli chciałaby mu odpowiedzieć na jego list, również musiałaby jechać po list od Alexa do tej skrzynki. I tak w sumie cały czas wyglądała ich korespondencja, więc nie wiem, jakim cudem Kate mogła z nim pisać co przerwę, skoro skrzynka, dzięki której się ze sobą kontaktowali, znajdowała się przed domem nad jeziorem, a nie w szpitalu. Inną niejasną dla mnie sytuacją jest miejsce książki ,,Perswazja", ukrytej pod podłogą. Książkę Kate miał przekazać jej Alex, wkładając ją do skrzynki, jednak tego nie zrobił, tylko ją schował. Z tego wnioskuję, że schował ją u siebie w domu, nad jeziorem. Jednak później, gdy Kate znajduję tą książkę, jest ona ukryta w innym mieszkaniu (nie wiem, czy to było nowe mieszkanie Kate w mieście, czy może dom Morgana). Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Niby to drobiazgi, ale mi takie rzeczy przeszkadzają w filmach. Co nie zmienia faktu, że ten film jest naprawdę dobry. Aktorzy do ról dobrze dobrani, świetnie zagrali, a film nie nudzi. I jeszcze to piękne zakończenie. Uwielbiam takie happy endy w filmach, jednak ten wydawał się być po prostu nierealny. Całość oceniam jak w temacie, polecam obejrzeć innym i byłbym wdzięczny za wyjaśnienie powyższych wątków.

ocenił(a) film na 9

gdy znalazł książkę powiedział jej że kiedyś ją jej wręczy a nie że wrzuci do skrzynki tak jak ona chciała.

użytkownik usunięty
ally1

No tak, pamiętam, ale chodzi mi to, skąd ona wzięła się pod podłogą innego mieszkania?

ocenił(a) film na 9

wiesz będąc architektem to nie było trudne z punktu teoretycznego, w praktyce on był przednią 2lata więc mógł się dowiedzieć gdzie mieszkała w tym czasie ;)

użytkownik usunięty
ally1

W sumie racja, ale w filmie nie zostało to wyjaśnione, można się tylko domyślać.

ocenił(a) film na 9

też nie lubię jak reżyser postanawia wszystkiego nie wyjaśniać

użytkownik usunięty
ally1

No więc właśnie. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones